Jump to content

ПСАЛОМЪ СЕДЕМНАДЕСЕТИ: С - СЛЪНЦЕ


Recommended Posts

ПСАЛОМЪ СЕДЕМНАДЕСЕТИ: С

 

СЛЪНЦЕ

 

Копнѣя по слънцето! Не мога съ думи да разкажа какъ обичамъ огненото сърдце на свѣта. Не мога да сподѣля съ никого какъ се радва душата ми въ неговата огнена пригръдка!

 

Слънце мое, кога е твоятъ праздникъ да облѣка новата си дреха, да обуя новитѣ сандали недокоснали още праха на земята и да те посрещна съ пѣсень, чиито слова никому не съмъ изпѣвалъ?

 

Слънце! Велико око на небето, пламнала въ любовь заница, щедро благодатно сърце, разпръсни съмнението въ душата ми и научи ме като тебе да обичамъ, като тебе да дарявамъ.

 

Азъ чакамъ твоя изгрѣвъ, твоятъ възходъ, за да изгрѣе и възходи душата ми по твоя пѫть, презъ твоятъ огънь, презъ твойте изпитания, къмъ твоята любовь.

 

Въ кръвьта на слънцето се родихъ! Слънцето ме прати въ утробата на тѫжната земя, слънце бленувахъ и копнѣехъ цѣлъ животъ; въ слънцето ще се възвърна, за да стана едно съ него.

 

Въ любовьта на слънцето оживѣ моята душа, възлюби слънцето като женихъ, и отъ слънцето ще се научи да стане сама любовь!

 

Азъ те чакамъ да огрѣешъ, да събудишъ свѣта съ блѣсъка на твоитѣ златни гривести коне, да събудишъ сърцата ни съ своитѣ златни пѣящи стрели.

 

Както царски синъ те чакамъ, както първороденъ и единственъ, както дълго чаканъ гостенинъ, който носи радость, утеха и скѫпи дарове.

 

Слънце мое! изгрѣй, възлѣзъ за да изгрѣе и възлѣзе моята душа!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...